Concurs de literatură maghiară dedicat zilei de naștere a poetului Ady Endre

Concurs de literatură maghiară cu ocazia zilei de naștere a poetului Ady Endre pentru liceenii din județul Satu Mare. Scopul concursului este promovarea în rândul elevilor a Casei Memoriale Ady Endre și activitatea literară a poetului.

A Szatmár Megyei Múzeum Kulturális Turisztikai Irodája irodalmi-honismereti kvíz vetélkedőt szervez líceumi diákok (11-12 osztályosok, de akár 10-esek is!) számára, Ady Endre születésnapjának évfordulójára. A vetélkedőre 2021. november 22-én, az Iparos Otthonban, 17.00 órától kerül sor. Jelentkezni november 18-ig lehet, a csapat egyik tagja, vagy a tanár által kitöltött rövid jelentkezési űrlap segítségével, az alábbi linkre kattintva: https://forms.gle/ribLQ8jijTmKKe6d8. A vetélkedő célja, hogy jobban megismertesse a diákok körében Ady Endre munkásságát és promoválja a Szatmár Megyei Múzeum felújításában és gondnoksága alatt működő Ady Endre Szülőház és Emlékmúzeumot.